The Negan

Varian wrynn Warcraft

واریان رین، پادشاه سابق استورم‌ویند و اتحاد کبیر بود. هنگام اولین جنگ، زمانی که واریان پسری جوان و کوچک بود، پدرش شاه لیان به قتل رسید و استورم‌ویند توسط ارتشی از اورک ها غارت شد.
نگهبان و نائب السلطنه اش، آندوین لوتار، بازماندگان را جمع کرد و به لوردران سفر کرد، جایی که اتحاد لوردران شکل گرفت.
اتحاد، هورد را در جنگ دوم شکست داد و استورم‌ویند را بازپس گرفت، هرچند، به بهای جان لوتار.

واریان به عنوان پادشاه استورم‌ویند تاج گذاری کرد و هنگامی که اتحاد در حال از هم گسیختگی بود، در کنار شاه ترناس ایستاد.
خیلی زود با مشکلات درونی مواجه شد. او قادر نبود با بنّاهایی که استورم‌ویند را مرمّت کرده بودند و خانه های اشراف زادگان را ساخته بودند به توافق برسد، که باعث ایجاد آشوبی شد که طی این آشوب، همسرش، تیفین، به قتل رسید.
زمانی که به خاطر یک ماموریت دیپلوماتیک در جزیره ی ترامور بود، توسط انجمن برادری دفایس که همان بنا های سابق بودند گروگان گرفته شد و دیگر دیده نشد.
او توانست از چنگ آنان فرار کند اما حافظه اش را از دست داده بود و از این موضوع رنج ‌میبرد.

سپس توسط اورک ها به بردگی گرفته شد و در حلقه ی سرخ، به یک‌ گلادیاتور تبدیل شد و با برول بیرمنتل و والیرا سنگوئینار هم رزم شد. آن سه نفر باهم در مسابقات قهرمانی حلقه ی سرخ در دایِر مائول پیروز شدند. به همین دلیل بود که به او لقب «لوگاش» را دادند، که در زبان تاورن ها به معنی گرگ سفید است. بعد از فرار از دست زندانبانانش، واریان فهمید که پادشاه مفقودالاثر استورم‌ویند است و مشاورش، بانو کاترانا پرستور، در حقیقت، اونیکسیا، از دسته ی اژدهایان سیاه است، کسی که دفایس و اشراف زادگان را تحریک به دزدیدن او کرده بود و با استفاده از جادوی سیاه روح او را دو قسمت کرده و قسمت دیگر او را فریب داده است.
با کمک‌ دوستانش، واریان توانست هویت واقعیش را بازیابد و در آخر، اونیکسیا را شکست دهد.

بعد از مرگ لرد اعظم بولوار فوردراگون و نیروهای آلیانس در دروازه‌ی خشم، واریان به هورد اعلام جنگ کرد و در پی آن برآمد تا در برابر دشمن همیشگی‌شان، مایملک استراتژیک خود را افزایش دهد. تحت فرماندهی شجاعانه ی وی، انسان های استورم‌ویند، اتحاد را در جنگ مقابل لیچ کینگ در نورثرند به پیروزی رساندند. پادشاه واریان رین که به سرسختی و اراده‌ی پولادین خود مشهور بود، خود را وقف حفاظت از منافع اتحاد و تربیت پسرش آندوین کرد تا جانشین او باشد.
بعد از آن که دگرگونی عظیم دنیا را به ورطه‌ی آشوب کشاند، او احترام الف‌های شب، دورف‌ها و سایر نژادهای اتحاد را جلب کرد و در مقام شاه ولا، رهبری نظامی نیروهای نظامی اتحاد را به دست گرفت و عهد بست تا سرنوشتی نو برای آزراث رقم بزند. او را فرزند گرگ کهن می‌خوانند. واریان در هنگام رهبری ارتش اتحاد علیه لژیون سوزان در بروکن شورز دم دروازه‌ی مقبره‌ی سارگراس به دست گولدان کشته شد و خود را قربانی ساخت تا قوای باقی‌مانده‌اش بگریزند.
دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
Notify of