معرفی تمامی قابلیت های هیروی monkey king

با سلام

بنده سعی کردم در ۱۵ پست پرونده ی هیروی مانکی کینگ رو ببندم و تا جایی که میدونستم هم گفتم براتون و توی این پست که آخرین پستش هست میخواهم تمامی قابلیت های مانکی رو به طور مفصل توضیح بدم که اگر خواستید با این هیرو بازی کنید بدونید چی به چیه.

اول این که مانکی یک هیروی نزدیک زن هستش اما چون از چوب استفاده میکنه حدود ۳۰۰ تا رنج داره پس نیازی نیست حتما به حریف بچسبه تا اونو بزنه به همین خاطر توی مید به راحتی پشت کریپ های خودی وای میسته و کریپ رنج حریف رو میزنه.

قابلیت اول

Boundless Strike Boundless Strike icon.png

تو این حالت مانکی چوبش رو توی یه خط میزنه و زمین و هر کسی که توی این خط باشه رو ۱٫۶ ثانیه گیج(بش)میکنه ب هرکدوموش ۱۵۰%/۱۷۵%/۲۰۰%/۲۲۵% دمیج کریتیکال میزنه(توی پست نوکر فیزیکال کامل توضیح دادم که دمیج کریتیکال چی هستش) این لول با دیسپل های خیلی سرسخت دسیبل میشه؛و زمان بازیابی حدود ۲۲ ثانیه ای داره و برای استفاده از اون نیاز به ۱۰۰ تا مانا هستش.حدود ۰٫۵ ثانیه طول میکشه تا این لول کامل زده بشه،طول چوبی که توی یه خط فرود میاد ۱۲۰۰ هستش و عرضی که اثر میزاره هم ۱۵۰ هست.

 

قابلیت دوم این هیرو

Tree Dance Tree Dance icon.png

این قابلیت به مانکی اجازه میده که بره بالای درخت های اطراف نقشه،توی این جالت دیده نمیشه مگر این که توی های گراند وارد آپسرور باشه.این قابلیت اگر مانکی اتک بخوره نیازمند زمان بازیابی میشه و حدود ۳ ثانیه هم زمان بازیابی اش هست و اگر دوباره اتک بخوره باز از اول شروع میکنه مثل آیتم

Blink Dagger Blink Dagger icon.png

مقدار رنجی که مانکی میتونه بپره ۱۰۰۰ هستش و توی روز به مانکی ۸۰۰ تا ویژن بیشتر میده و توی شب ۴۰۰ تا و این وقتی بالای درخت هستید اتفاق میوفته فقط اگه مانکی وقتی بالای درخت هست از درخت بیوفته پایین(درخت زیر پاش به هر دلیل خراب بشه)مانکی ۴ ثانیه گیج میشه(بش میشه)

قابلیت سوم این هیرو

Primal Spring Primal Spring icon.png

وقتی شما بالای درخت هستید این قابلیت بهتون کمک میکنه که روی هیروی حریفتون بپرید یا باهاش خیلی سریع فرار کنید این لول میتونه درجا بعد از رسیدن به بالای درخت قابل استفاده بشه و شما میتونید بپرید بالای درخت و با این لول بپرید اون طرف تر و خیلی سریع از دست دشمنتون در برید.در صورتی که درجا کلیک کنید مانکی سریع میپره ولی دمیج یا افکتی روی حریف نمیزنه ولی اگر صبر کنید ۱٫۳ ثانیه بعد این قابلیت حدود ۱۴۰/۲۱۰/۲۸۰/۳۵۰ تا دمیج به حریف میزنه و ۲۰%/۴۰%/۶۰%/۸۰% از سرعت حرکت حریف ها توی یه رنج ۳۷۵ تایی کاهش میده که این با اولتی این هیرو خیلی خوبه و این حالت ۴ ثانیه روی هیرو های دشمن باقی میمونه.زمان بازیابی این قابلیت به این شکل هستش ۱۹/۱۷/۱۵/۱۳ و هر بار برای استفاده نیاز به ۱۰۰ تا مانا داریم. میشه از آیتم هایی مثل روت استفاده کرد تا حریفو نگه داشت که قشنگ این لول رو بخوره و میشه قبل از پریدن روی حریف از لول ۱ این هیرو استفاده کرد.

قابلیت ۴ این هیرو

Jingu Mastery Jingu Mastery icon.png

این قابلیت حالت پسیو داشته و به این صورت عمل میکنه که باید شما ۴ تا اتک به یه هیرو بزنید تا فعال بشه،و وقتی فعال میشه به مانکی ۶۰/۹۰/۱۲۰/۱۵۰ تا دمیج اضافه میده و ۱۵%/۳۰%/۴۵%/۶۰% هم Lifesteal ترکیب این دو یعنی Lifesteal و Damage Bonus کافیه تا هر هیرویی ای نامیرا بشه. وقتی که شارژ بشه حدود ۳۵ ثانیه روی مانکی باقی میمونه و فاصله ی بین اتک ها برای شارژ هم باید کمتر از ۱۰ ثانیه باشه تا استک بشه.

قابلیت ۵

Mischief Mischief icon.png

این قابلیت مانکی رو تعقیر شکل میده و اون میتونه شبیه به کوریو،درخت؛بطری مانا؛موزه،موز استفاده شده،بطری هیلینگ،ارون برنج و.. بشه ولی این تنها کارایی این قابلیت نیست،تا قبل از آپدیت ۷٫۲۰ زمان باز یابی این قابلیت ۳ ثانیه بود ولی الان تبدیل شده به ۲۰ ثانیه علتش هم اینه که این یکی از باگ ترین قابلیت های دوتا دو هست که کاملا به مهارت بازیکن بستگی داره. این قابلت برای ۰٫۲ ثانیه مانکی رو ضد دمیج میکنه،هر مقدار دمیجی که تو اون مقدار زمان به مانکی وارد میشه اصلا به مانکی نمیخوره،قابلیت هایی مثل اولتی لایون،اولتی لینا،اولتی اسنایپر و… رو میشه به راحتی با این لول میس داد و به ریش صاحبش خندید 🙂 این ۰٫۲ ثانیه هم همون مقدار زمانی هستش که مانکی در حال تعقیر شکل هستش،با یکم تمرین میتونید متوجه بشید چ زمانی خوبه تا کلیدش رو بزنید.

قابلت اولتی میت

Wukong’s Command Wukong's Command icon.png

میتونم بگم یکی از قدرتمند ترین اولتی میت های دوتا دو هستش،مانکی بعد از لول ۶ با اد کردن یکی از این ها میتونه تموم دعوا ها رو بزنه این قابلت یه حلقه میسازه که توی اون حلقه به خود مانکی ۱۲/۱۸/۲۴ Armor Bonus میده و این برای ۱۳ ثانیه هستش همین طور توی این حلقه چندتا مجسمه میان که دقیقا خود مانکی هستن و دمیج خود مانکی رو دارن و آیتم هایی که مانکی داره رو استفاده میکنن فقط به صورت پسیو،مثلا آیتم هایی مثل دسلتور یا بش یا اکوسابر و… که پسیو عمل میکنن و همین طور آیتم رادیانس.

 

توانایی اضافه ای این هیرو با آوردن آیتم

Aghanim’s Scepter  Aghanim's Scepter icon.png

میگیره این هست که تو حالت عادی به صورت پسیو هر ۳٫۵ ثانیه یبار یک عدد از مجسمه های رینگ اولتی رو کنار مانکی میاره بدون این که مانکی اولتی کرده باشه و مجسمه اول حدود ۱۲ ثانیه توی اون حالت میمونه. یعنی اگر ی دعوا بشه مانکی با ۴ تا از مجسمه ها داره دعوا میکنه.

تلنت های این هیرو

تلنت های لول ۱۰

+۲۰ Attack Speed:خب خیلی ساده هست به شما ۲۰تا سرعت در ضربه زدن اضافه میکنه.

+۳۰۰  Tree Dance Vision AoE:این تلنت برای قابلت دوم مانکی هستش که تو روز بهش ۸۰۰ تا ویژن و توی شب بهش ۴۰۰ تا ویژن میداد هستش؛این تلنت اونا رو تبدیل به ۱۱۰۰ تا توی روز و ۷۰۰ تا توی شب میکنه.

تلنت های لول ۱۵

+۷۵ Jingu Mastery Damage:این تلنت برای قابلیت پسیو شماره ۴ این هیرو هستش و میزان قدرت اضافه مانکی رو به این صورت میکنه ۱۳۵/۱۶۵/۱۹۵/۲۲۵

+۶۰۰ Tree Dance Cast Range:این تلنت هم برای قابلت شماره ۲ مانکی هست و به میزان پرش مانکی از زمین به درخت و از درختی به درخت دیگه اضافه میکنه و مقدار قابل توجهی هم هست که باهاش میشه با ۴ یا ۵ تا پرش از یه طرف نقشه به طرف دیگه اش رفت. رنجش رو میکنه ۱۶۰۰ تا

تلنت های لول ۲۰

+۴۰۰ Primal Spring Damage:این تلنت برای قابلیت ۳ هیرو هست و به قدرت کلی موقع فرود موفق ۴۰۰ تا اضافه میکنه که میشه حدود ۷۵۰ تا؛این کار باعت میشه شما وقتی دارید مانکی پوشر بازی میکنید خیلی بهتر بازی کنید.

+۵۰% Boundless Strike Crit:ایت تلنت روی قابلیت اول مانکی تاثیر میزاره و میزان قدرت کریتیکال اونو اضافه میکنه و تبدیلش میکنه به ۲۰۰%/۲۲۵%/۲۵۰%/۲۷۵%

تلنت های لول ۲۵

+۱ Wukong’s Command Ring این تلنت روی اولتی میت هیرو تاثیر میزاره و حلقه اونو خیلی بزرگتر میکنه

+۱۰۰ Armor Wukong’s Command ایت تلنت هم روی اولتی میت هیرو تاثیر میزاره با تفاوت که به مانکی بجای ۱۲/۱۸/۲۴ تا آرمور اضافه بهش ۱۱۲/۱۱۸/۱۲۴ تا آرمور اضافه میده و این یعنی عملا توی ۱۳ ثانیه هیچی دمیج فزیکی قرار نیست بخوره.

با تشکر.

  • سپتامبر 19, 2019
  • یزدان0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x